Zubní hygiena | La Perla Dental Clinic

Zubní hygiena. Módní hit nebo základ péče?

Na pravidelnou návštěvu zubního lékaře si většina národa již zvykla. Vrtání kazů, čištění kanálků, korunky,…. . Co se ale stane, když vám váš zubní lékař doporučí dentální hygienu?

Lidé občas vidí v dentální hygieně něco nedostupného, neskutečně drahého, starší generace pouze výsadu holiwoodských herců. Pojďme vše uvést na pravou míru. Je cesta za zářivým úsměvem pouze pro hvězdy?

Dentální hygiena pod lupou

Dentální hygiena je především prevencí. Jejím cílem je odstranění zubního kamene, povlaku na zubech a jiných nečistot z ústní dutiny. Při zubní hygieně dochází ke snížení množství bakterií, eliminaci rizika infekce, pardontitidy a s tím vším souvisejícího rizika zubního kazu.

Cílem dentální hygieny je nejen základní ošetření, ale také pomoc klientovi najít takovou metodu čištění zubů, aby byla účinná, a byl ji schopen dodržovat sám v domácích podmínkách.

Zubní kámen nepřítel

Zubní kámen vzniká ze zubního povlaku. Ten ulpívá na zubech ze slin a částečně ze zbytků jídla. Ztvrdlý povlak neboli zubní kámen nese riziko zánětu. Někdo ho má více,  jiný méně. Tvorbě zubního kamene se úplně zabránit nedá. Odstranit jej můžete za pomoci zubní hygieny.

Co vás čeká na zubní hygieně

Dentální hygiena zahrnuje:

  • odstranění největších nánosů zubního kamene, pigmentace, povlaku a bakterií ultrazvukem
  • ruční kyretáž (odstranění zbylého zubního kamene) za použití ručních nástrojů
  • odstranění pigmentace a bakteriálních zbytků pískováním
  • vyleštění speciální leštící pastou
  • odbornou instruktáž péče a čištění zubů pro prodloužení efektu zubní hygieny

Po absolvování dentální hygieny můžete přistoupit k bělení zubů metodou PURE Whitening.

Kolik času ošetření zabere?

Délka procesu dentální hygieny je individuální. Záleží na tom, v jakém stavu jsou vaše dásně a paradont. Klient, který chodí na zubní hygienu pravidelně, stráví na křesle třeba jen půl hodiny. Pacient, který přijde poprvé a jeho zuby jsou ve špatném stavu, může podstoupit i několik procedur.

Bolí zubní hygiena?

Při první či dlouhodobě nepravidelné návštěvě zubní hygieny může být čištění nepříjemné. Nános je odolnější vůči odstranění, doba čištění je delší a dásně mohou být citlivé. Při pravidelné návštěvě a dobré péči o zuby je procedura čištění rychlejší a pacientovi příjemnější.

Jak často podstoupit zubní hygienu?

Ideálně 2x do roka. Prvním z důvodů je kvalita domácího čištění především zadních zubů, kde nedosáhnete vysoké efektivity čištění ani při používání mezizubních kartáčků a nití. Navíc platí, že co oči nevidí, to nás až tak netíží. Čištění se často odbývá a počáteční zánět či kaz se nijak neprojevuje.

Druhým důvodem je instruktáž zubního hygienisty, který koriguje způsob domácího čištění a podporuje pacienta v dodržování správné péče o zuby.

 

Zdravé zuby a dásně nejsou jen ukázkou prestiže, ale vypovídají o zdraví celého těla.

Zamluvte si dentální hygienu ještě dnes.

 

Objednejte se

09.03.2019Archivy

LA PERLA DENTAL CLINIC - ZUBNÍ ORDINACE V KRALUPECH NAD VLTAVOU

La Perla Dental Clinic KRALUPY NAD VLTAVOU

  +420 601 506 000
  info@laperladental.cz

La Perla Dental Clinic
Nerudova 403
Kralupy nad Vltavou
278 01

MÁTE DOTAZ?

Položky označené * jsou povinné